5 najčastejších reakcií Američanov na odpoveď: Som zo Slovenska.

Autor: Mariana Pittnerová | 8.1.2017 o 3:06 | (upravené 8.1.2017 o 17:08) Karma článku: 11,38 | Prečítané:  6116x

 "Prepáčte, to som fakt nevedela, ja som výmenná študentka." Reakcia po mojej odpovedi bola prakticky vždy: "Odkiaľ si?"  

Prvé dva týždne mi pripadalo, že sa stále dookola opakujem. "Ahoj...ja som tá nová výmenná šudentka." Alebo. "Prepáčte, že meškám, ja som výmenná študentka" Ešte lepšie. "Prepáčte, to som fakt nevedela, ja som výmenná študentka." Reakcia po mojej odpovedi bola prakticky vždy:

" Wow, to je super, odkiaľ si?"  

1, Tvárim sa, že viem. Pri tom si myslím, že Európa je púšť (teda neviem).

No naozaj. Niekto si myslel, že Európa je jedna veľká púšť, a nie, nesrandoval.

Vždy, keď som povedala, že: "výmenný študent" ,tak to vzbudilo záujem. Akonáhle som ale vyslovila, že ,,Slovakia", tak to vám poviem, len jedno ľutujem, že som si tie reakcie nenatáčala. Začalo to krátkym prížmúrením očí. Ten záujem sa  mierne vytratil a bolo badať, že američan rozmýšľa. Akoby sa snažil vybaviť si mapu sveta, ale nejako ho to stále odráža naspäť do Ameriky. Podľa môjho skromného úsudku si hovoril niečo ako: "To v ktorom konci sveta je toto? Zasmej sa, prikývni a tvár sa, že vieš kde to je." Konverzácia sa posunula na inú tému, ale ja som videla, že on je ešte stále niekde stratený prstom na mape. Mal taký neprítomný úsmev (stále rozmýšľal). Vedela som to, lebo aj keď som sa opýtala otázku, tak prikývol.     

 

 

2, Pohľad typu : Niečo som o tom počula, ale nebolo to náhodou Czechoslovakia?

Veľa ľudí si myslí, že sme ešte stále Československo, čo je pochopiteľné.

Je to celkom vtipné, ale toto sa mi nestalo prvýkrát a len v Amerike. Pred niekoľkými rokmi sa nás to opýtala jedna strašia pani, u ktorej sme bývali pár dní v Anglicku. V jednom či druhom prípade som musela vysvetľovať krátku históriu rozpadu Československa. A:"Nie, nie som z Československa, ale zo Slovenska." B:"To je niekde pri Československu?" 

3, Pri Rusku, však? Či pod Ruskom? Nie? Tak potom súčasť Ruska.

A trval na tom, že sme susedia s Ruskom. 

Nemám mu to za zlé, logicky sa chcel odraziť od väčšej krajiny. K tomu ešte aj trafil kontinent a bol hodne blízko. Ale keď raz niekomu poviem, že určite nie sme susedia s Ruskom, tak asi nezačnem človeka z danej krajiny presviedčať o tom, že nie len to, že sme pri Rusku, ale, že sme dokonca súčasť Ruska. Nechala som ho dopovedať, reku veď nebudem drzá. Šak reprezentujem. A mal troška aj pravdu.  Ale potom som mu už teda v pokoji vysvetlila, že keď som odchádzala zo Slovenska, tak sme určite súčasť Ruska neboli.   

 

4,Poznajú

Toto je tá nudná časť.

Nakoľko je to nudná časť, tak veľmi nemám k tomu čo povedať. Bolo ale fajn vidieť, že niekoľko ľudí Slovensko naozaj pozná. Vedeli nás zaradiť do Európy. Pár dokonca rozoznalo Bratislavu ako hlavné mesto.

5,Neviem povedať  

Ťažko určiť či vedia, či nie. 

Hneď totiž zvrtli tému. Ani som nestihla zachytiť reakcie. Buď vôbec ani nezaregistrovali, že som vyslovila názov krajiny, z ktorej pochádzam alebo Slovensko poznali, a tak bez zbytočných výrazov pokračovali v konverzácii. 

 

PS: Je tu jedna pani, ktorá sa nikdy nevie trafiť do krajiny. Raz som z Nemecka, potom zo Španielska. Posledne sa ma spýtala, ako sa povie "Veselé Vianoce" po taliansky.

PPS: Z reakcií som nemohla byť prekvapená, iba z niektorých.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Premiér obhajuje testovanie aj dátami, ktoré neexistujú

Hrozbou pre testovaných môže byť britská mutácia koronavírusu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Štát ani neverí, že otestuje každého

Slovensko si vyskúša skríningové pretestovanie krajiny.


Už ste čítali?